top of page

Právo pro vizuální umělce

1.200,- Kč

30 minut

Detail nabídky 

Jako aktivní umělec a podnikatel, se čas od času budete setkávat s právními aspekty vaši práce, na které byste měli být připraveni. Naučím vás jak předcházet a řešit možné spory o autorství další situace, jako třeba:


Autorská práva

Provize

Smlouvy - kupní, o dílo, pronájmu ...

Licence

GDPR a VOP jak předcházet a řešit spory o autorství ... a další


Seznámím vás se všemi druhy práv a právních dokumentů, které patří k podnikání v umění. Ukážu vám vzory smluv, obeznámím vás s obvyklou praxí, upozorním na nestandardní praktiky, navedu vás na právní služby s velmi příznivou cenou. Speciálně u autorských práv s vámi proberu všechny právní dokumenty, které se vás týkají. Například při procesu tvorby portfolia, webových stránek a autorských poplatků. Mé znalosti pocházejí z mnoha kurzů na toto téma, kterými jsem prošla. Každý rok sleduji aktuality a aktualizuji vzory, které vám předkládám. V případech, kdy není jasné, jaké jsou právní požadavky, mám v záloze právničku, se kterou takové případy konzultuji. Pro velké a složité kauzy vás umím odkázat na právníky specializující se na umělecké prostředí, nebo právní neziskovku zaměřenou na umělce.

Jedninou konzultací vás můžu ochránit před nevyspytatelnými klienty, nekalými nabídkami, a ušetřit tisíce za právní dokumenty, které musíte ze zákona mít. Naučím vás jak předcházet a řešit možné spory o autorství.


bottom of page